• Ginkmedžiai

Ginkmedžiai – seniausi medžiai Žemėje, žaliavę Juros ir kreidos periodais, kai gyveno dinozaurai. Čarlzas Darvinas vadino juos gyvosiomis iškasenomis. Džiovinti lapai ir sėklos medicinoje naudojami jau tūkstančius metų. Tai geri vaistai nuo kraujotakos ir ypač smegenų veiklos sutrikimų.
Šie medžiai atsparūs šalčiams. Vegetacija prasideda vėlai, todėl jiems nekenkia ir pavasarinės šalnos. Vaistai žinomi visame pasaulyje Kaip vaistinė žaliava vertinami ginkmedžių lapai (Ginkgo folium). Jie skinami rudenį arba renkami nukritę, atsižvelgiant į paskirtį. Dažniausiai renkami nuo žemės, tik turi būti švarūs. Džiovinami pavėsyje, vėdinamoje patalpoje. Išdžiūvę būna šviesūs geltoni. Periferinių kraujagyslių užakimas – tai intensyvaus rūkymo pasekmė. Dėl besivystančios arterosklerozės sutrinka ir smegenų kraujagyslių apytaka, prasideda nepakankamumas, įvyksta insultas. Šią ligą gali padėti išgydyti fitoterapijos priemonės. Ne veltui mokslininkus seniai domina ginkmedžių gydomosios
Džiovinti šių medžių lapai medicinoje naudojami tūkstantmečius. Pirmieji įrašai apie tai rasti kino Shen Nung Pen Tsao Ching veikale „Materia Medica“ (apie 2800 pr. Kr., arba Han dinastijos laikais). Šioje knygoje ginkmedžių lapai minimi kaip priemonė, gerinanti kraujo cirkuliaciją, gydanti plaučių ligas. 1965 m. dr. Willmaro Schwabe kompanija iš ginkmedžių lapų išgavo pirmąjį ekstraktą. 1990 m. Harvardo universiteto mokslininkas dr. Eliasas J. Corey gavo Nobelio premiją už reikšmingus pasiekimus chemijos srityje. Vienas iš jo darbų – ginkolido B sintezė, atlikta 1988 m. Per pastaruosius 30 metų atlikta daug tyrimų. Jais bandyta nustatyti, kaip ginkmedžių preparatai veikia kraujotaką, atmintį, demenciją, periferinių kraujagyslių ligas, galvos ūžesį. Vokietijos medikų komisija patvirtino, kad lapų ekstraktas vartojamas sutrikus periferinės ir centrinės nervų sistemos laidumui, smegenų kraujotakai, susilpnėjus atminčiai, sergant astma. Tai geras broncholitinis vaistas, tinka arteriniam kraujospūdžiui reguliuoti.
Mokslininkai nustatė, kad ginkmedžių preparatai turi teigiamą poveikį vyresnio amžiaus pacientų, kuriems diagnozuota Alzhaimerio liga, suvokimui. Nuo senų laikų kinai ir japonai iš ginkmedžių paruoštais vaistais gydo širdies, plaučių ir odos ligas, astmą, bronchitą, kosulį, diarėją, dantų skausmą. Jais reguliuojamas ir šlapinimosi dažnumas. Virtos sėklos reguliuoja spermos gamybą, o žalios turi savybių, apsaugančių organizmą nuo vėžio.


Ginkmedžiai

  • Gamintojas: Lietuva
  • Modelis: Ginkmedis
  • Ar turime: 2

Žymės: Ginkmedis